Temiz su hattında ve kalorifer hakkında oluşan su kaçakları suyun israfına ve cebinizden boş yere para çıkmasına sebep olsa da pimaş hakkındaki kaçaklar su kaybına veya fatura problemlerine yol açmaktadır. Görüntülü su kaçak bulma yapılamaz ise bölgede boya ve sıva dökülmelerine sebep olmakta rutubet ve nem sebebiyle olsa mı hava kalitesini düşürmektedir. Yine ortamda pis bir kokunun olmasına yapının da yavaş yavaş çürümesine neden olmaktadır. Evin tüm giderlerini pimaş borular ile dışarıya atıldığı düşünüldüğünde burada sızacak olan suyunda sağlık açısından bir riski bulunmaktadır. Aynı zamanda başka binalarda suyun tavanda duvardan akması nedeniyle ortamın pislenmesi de söz konusudur.

Görüntülü Su Kaçak Bulma Hangi Durumlarda Yapılır?

Görüntülü su kaçak bulma yalnızca geniş ebattaki borularda yapılabilmektedir. Bu ebatlara sahip olan pimaş borular görüntülü su kaçak bulma yapabilmek için en uygun tesisatlardır. Bu nedenle genel olarak görüntülü su kaçak bulma işlemleri pimaş boru yapılmış tesisatlarda kullanılmaktadır.

Borularda yaşanılan kanıtlar da görüntülü robotlar kullanılabileceği gibi yine pimaş borulardaki su kaçaklarında da görüntülü robota kullanılabilmektedir. Uzun elastik bir hortumun ucunda bulunan Işıklı kamera yardımıyla borunun içerisinden görüntü aktarmaya yarayan bu robot sayesinde içerisi tamamıyla taranabinmekten problemler görüntülü olarak tespit edilebilmektedir.

Tespit edilen problemlere yine aynı robotun diğer kolları kullanılarak içeriden müdahale edilebilir. Ancak içeriden müdahale edilerek kapatılabilecek ya da tamiratı yapılabilecek bir durumda değil ise kırık olan pimaş parçasının yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Bu gibi durumlarda görüntünün olarak yapılan tespiti onun yeri de tespit edilerek itinayla ve zarara sebebiyet vermeden değişim işlemi gerçekleştirilmektedir.

Pimaşlar da Su Kaçağı Belirtisi Nedir?

Pimaş borularda su kaçağını tespit edilebilmesi oldukça zordur. Herhangi bir görünme imkanının olmaması ile beraber direkt olarak binanın ana hattına bağlanması nedeniyle içerisine herhangi bir basıncın uygulanabilmesi ya da suyun doldurulması mümkün değildir. Bu nedenle de kaçağın olup olmadığı görüntülü su kaçak bulma işlemi yapım alan borunun durumu hakkında bilgi edinmek neredeyse imkânsızdır. Özellikle eski binalarda ve birçok yeni binada giderlerin bir kısmı dışarıda bırakılmaktadır. Asma tavan uygulaması yapılarak görünüm bakımından güzel bir görünüme sahip olan alanlar tıkanması ya da sızdırması durumunda müdahaleye açık bırakılmaktadır.

Ancak yine de kapalı alanların bulunması dışarıdan müdahale yapılabilmesini kutlamaktadır. Görüntülü olarak su kaçağını tespit edilmesi gerekmektedir. Alt komşulardan şikayeti gelmesi duvarlarda nemlenme zeminde nemlenme derz olgularında sararma gibi belirtiler gider hattını su kaçağı belirtisiz ancak kalorifer hattından ve temiz su hattında eminseniz gene yalnız yaptığıma hattı kalmaktadır.

Görüntülü Su Kaçak Bulma Fiyatları

Görüntülü su kaçak bulma işlemi yalnızca pimaş borular için yapılabilmektedir. Tüm su kaçağı türlerini de uygun makineler ile hizmet verilmektedir. Görüntülü su kaçak bulma hizmetleri sabit ücrette sunulmaktadır. İşleminin üzerine tadilat ve benzeri işlemlerinizin olması uygun fiyatla çözülmesine yardımcı olacaktır.

Tıkla Ara