Yaşam alanlarında yaşam alanlarının konforunu ve yaşam kalitesini düşüren su kaçakları bulunması oldukça zor problemlerden birisidir. Binaların yapısı suyun özellikleri ve basıncı nedeniyle binalarda oluşabilecek kaçakların tespit edilmesi oldukça güç olması en istenmeyen problemden olmasına nedendir. Su kaçağının olduğu hat ile kaçak belirli yer arasında farklılıklar olabilmekle beraber bu farklılıklar kimi zaman farklı katlarda ve farklı odalarda olabilmektedir. Ev ofis işyeri gibi tüm yaşam alanlarınızda istenmeyen durum olan su kaçakları sizin de başınıza gelebilir. Bu gibi bir durumda iyi bir ekipten destek almak kısa sürede su kaçağını bulabilmenizi tamir tadilat işlemlerinize büyük maddi kayıplar yaşamamanızı sağlayacaktır. Uzman ve alanında profesyonel ekiplerin teknolojik cihazlarla kaçakları görüntülü su kaçak tespiti yöntemleri ile kırmadan dökmeden tespit etmeleri mümkündür.

Su Kaçakları Nasıl Oluşur

Su kaçakları hem temiz su hattında hem pis su hattında hem kalorifer hakkında çeşitli sebeplerden dolayı olabilir. Görüntülü su kaçak tespiti yapılan alan pis su gideri olarak bilinmektedir. Ancak yalnızca pis su giderinden değil diğer hatlardan da oluşacak kaçaklara farklı teknolojik cihazlarla çözümler bulunmaktadır.

Pis su hatlarında imalatta yanlışlık yapılması, yeteri kadar eğimin verilmemesi su birikmesine ve zamanla çantalardan su kaçırmasına sebep olabilir. Aynı zamanda kırık ve hasarlı malzemelerin kullanması da su kaçağına sebep olabilir. Klozetler ya da gider hatlarındaki birbirine iyi geçmemiş veya contası olmayan borularda su kaçaklarına neden olabilir. Yine imalat aşamasında pis su gideri ne olabilir.

Pis su giderleri haricinde de kalorifer tesisatında ve temiz su tesisatında imalata bağlı, don olaylarına bağlı veya imalat hatalarına bağlı olarak zaman içerisinde su kaçakları olabilir. Pis su giderinden görüntülü su kaçak tespiti yapılırken temiz su hattında akustik dinleme cihazları yardımıyla kaçak tespiti yapılmaktadır. Kalorifer tesisatında ise termal kameralar yardımı ile su kaçak tespitinin kolaylıkla yapılabilmesi mümkündür.

Görüntülü Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır

Pis su hatlarında oluşan tespitler tahmini olarak tıkadığı alanlara göre belirlenebilir. Ancak bu alanlar kesin olarak tespit edilebilmesi için görüntü alabilme özelliği olan ince borularla hat içerisine girebilen kamera sistemleri kullanılmaktadır. Bu cihazlar hat boyu tarama yapmayı sağlamakta ve tıkanıklığın bulunduğu alanların tespit edilerek gerekli işlemlerin yapılabilmesini sağlamaktadır. Kolay yapılabilmesi ile anında müdahale edilebilmesi mümkündür. Aynı zamanda hat boyunca bir kırma işlemi yapmak yerine problemin çeşidine göre en doğru kararın alınabilmesi de sağlanmaktadır.

Görüntülü Su Kaçak Tespiti Fiyatları

Görüntülü su kaçak tespiti oldukça kolay bir işlemdir. Bu nedenle hattın cinsine hat aralığının büyüklüğüne göre ücretlerde ufak farklar oluşabilmektedir. Ancak görüntülü su kaçak tespiti sağladığı faydalar göz önünde bulundurulduğunda eski sistemlere göre çok daha tasarruflu bir sistemdir. Firmamız su kaçağı alanında en gelişmiş yöntemleri kullanarak evinizde oluşabilecek büyük tadilatların önüne geçmektedir. Bu sayede su kaçağı tespitinin kolaylıkla yapılabilmesi ile kırım döküm yapılmayıp ekstradan masraf çıkmasını da önlemektedir.

Tıkla Ara